Çàðåãèñòðèðîâàòüñÿ

Ïîõîæèå òåìû

  1. Äèïëîì Ñàíèòàðíî-Ãèãèåíè÷åñêîãî ôàêóëüòåòà â Àìåðèêå
    îò Legress â ðàçäåëå Äëÿ ìåäèêîâ è ôàðìàöåâòîâ
    Îòâåòîâ: 37
    : 23.07.2005, 08:33
  2. Çäðàâñòâóéòå, äîêòîð. ß ñòóäåíòêà ïñèõîëîãè÷åñêîãî ôàêóëüòåòà 1- ãî êóðñà. ...
    îò Êîøêà â ðàçäåëå Ïñèõîëîãèÿ è ïñèõîòåðàïèÿ, äåïðåññèè
    Îòâåòîâ: 1
    : 18.07.2004, 20:06
  3. Çäðàâñòâóéòå. ß ñòóäåíò ïåäèàòðè÷åñêîãî ôàêóëüòåòà ÎÃÌÀ è ìíå õîòåëîñü áû ó...
    îò Àíîíèì â ðàçäåëå Îíêîëîãè÷åñêèå çàáîëåâàíèÿ, ðàê
    Îòâåòîâ: 2
    : 22.06.2004, 14:54
  4. Îòâåòîâ: 2
    : 16.06.2004, 14:27
  5. Ïðîáëåìà â òîì, ÷òî ÿ ñòóäåíòêà 3- ãî êóðñà ïñèõîëîãè÷åñêîãî ôàêóëüòåòà ÌÃÓ...
    îò Àííà â ðàçäåëå Ïñèõîëîãèÿ è ïñèõîòåðàïèÿ, äåïðåññèè
    Îòâåòîâ: 5
    : 14.05.2004, 15:31
  1. pda1989
    #16
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    Check it out here


    http://medklub.narod.ru/index.html




    DANKE!!!!!

  2. Miss
    #17
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    Ïî ìîåìó ñàìûé âåðíûé ñïîñîá, ïðèåõàòü íà ìåñòî è òàì óæå äîó÷èòüñÿ èëè ïåðåó÷èòüñÿ. À ïîòîì ê ñòåïàì ïåðåõîäèòü.


    Îò ñåáÿ äîáàâëþ. Â îáëàñòè ïðîäâèæåíèÿ íàóêè íàø äèïëîì (ñàí-ãèãà) â Àìåðèêàíäèè íà óðà.

  3. Èðèíà Êîñò.
    #18
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    ðåáÿòà, çà äèïëîì ñàíãèãà â ÑØÀ äàþò ìàñòåð äåãðè â ïðîôèëàêòè÷åñêîé ìåäèöèíå - òå äèïëîì ìàãèñòðà, ñàìà íåäàâíî ïîëó÷èëà

  4. DarkKate
    #19
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    ß òàê ïîíèìàþ, ÷òî ýòîìó âîïðîñó óæå ãîä, íî ÿ òîëüêî ñåãîäíÿ íà íåãî íàòêíóëñÿ. Ìíåíèé ìíîãî è âñå äðóã äðóãó ïðîòèâîðå÷àò. ß äóìàþ ÷òî èìååò çíà÷åíèå ãîä âûïóñêà. ß çàêîí÷èë ñàí ôàê â 1983 è íå èìåë íèêàêèõ ïðîáëåì ñ äîïóñêîì ê ýêçàìåíàì.  íåêîòîðûõ øòàòàõ, òàêèõ êàê Êàëèôîðíèÿ, åñòü ñâîè äîïîëíèòåëüíûå ïðàâèëà, è åñòü ïðîáëåìû ñ íàøèì äèïëîìîì, íî â áîëüøèíñòâå øòàòîâ ïðîáëåì íåò. Ãëàâíîå óñëîâèå ÷òî â äèïëîìå äîëæíî áûòü íàïèñàíî ñëîâî " âðà÷" Íåîáõîäèìî ñäàòü ( ñ âûñîêèì áàëëîì) 3 ñòåïà (÷àñòè) ýêçàìåíà ïîä íàçâàíèåì USMLE è ýêçàìåí ïî ïðàêòè÷åñêèì íàâûêàì è ïîïàñòü (ñîâñåì íåïðîñòî) â ðåçèäåíòóðó ïî ñïåöèàëüíîñòè; îò 3 äî 7 ëåò â çàâèñèìîñòè îò ñïåöèàëèçàöèè.  ðåçèäåíòóðå óæå ïëàòÿò çàðïëàòó. Íå ìíîãî íî íà æèçíü õâàòàåò. Áîëüøèíñòâî ðåçèäåíòóð äëèòüñÿ 3-4 ãîäà. Ïîñëå ÷åãî íóæíî îôîðìèòü ëèöåíçèþ íà ïðàâî ïðàêòèêè â øòàòå ãäå ñîáèðàåòåñü ðàáîòàòü è âïåð¸ä ñ ïåñíÿìè.





    ß ñäàë ïåðâûå äâà ñòåïà â 1997 è ïîñëåäíèé â 2000, ïåðåä îêîí÷àíèåì ðåçèäåíòóðû ïî àíåñòåçèîëîãèè. Åñëè åñòü âîïðîñû ïèøèòå íà fimas1@hotmail.com Ïîñòàðàþñü îòâåòèòü áûñòðî Íà ôîðóìå áûâàþ ðåäêî. Íàäåþñü ÷òî èíôîðìàöèÿ êîìó íèáóäü ïðèãîäèòñÿ

  5. Nelly
    #20
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
     Ãåðìàíèè íóæíî ïîëó÷èòü ðàçðåøåíèå íà ðàáîòó âðà÷à (Berufserlaubnis) è ñäàòü ýêçàìåí. Ýòî òîëüêî äëÿ ëå÷åáíèêîâ, à ñàí-ôàê. äîëæåí äîó÷èâàòüñÿ 2-3 ãîäà.

  6. Àëèñà-Ýëèçà
    #21
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    OLUKHI VI- U NAS SEYCHAS KHOROSHEMU SPETSIALISTU PLATYAT OT 3000 USD,


    ... NO V RUBLEVOM EQIVALENTE, NU A LUZERAM KONECHNO NADO EKHAT V AMERIKU, AFRIKU, ETC

  7. RayBaxter85
    #22
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    Ãîñòü,


    Åñëè âû ñ÷èòàåòå ÷òî 3000 äîë ýòî ìíîãî, òî òîãäà âàì äåéñòâèòåëüíî íóæíî ñèäåòü äîìà, íó à ëóçåðû òèïà ìåíÿ ïîåäóò â Àôðèêó

  8. cjdtncrfz
    #23
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    Privet Vszem v Mire, kto SZAN-GIG koncsil! Intyeresznij voprosz diplom i zagranyica. U nasz v Vengrii diplom SZAN: GIG-a ocseny cénjat, mnogie iz nasz, zakoncsivszsih nas insztitut ( szan. fak.)rabotajut gigienisztami, no jeszt , kto lecsit. Konyecsno, vsze dolzsni bili zdaty ekzameni po szpeciálnosztyi, pered tyem nuzsno bilo opregyeljonnojo kolicsesztvo praktyiki po vibrannoj szpeciálnosztyi.


    Bivajet vszakoje mnenie o nasem diplome v mire, u nasz v Vengrii tolko horosoje. Po mojemu zavíszit ot tovo, kak rabotajes. Kupity diplom konyecsno mozsno, no rabotaty tak??? Nye predsztavljaju!!!

  9. str_70
    #24
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    Az en velemenyem mas, lenezett diplomanak szamit Mo-on, ha egyaltalan annak nezik (mashol is K-Europaban ), foleg a Miniszteriumban. Ezt alatamasztja, hogy gyogyitani csak kulon (megalazo) engedellyel lehet. Raadasul az LSGMI vezetese se valtozott kulonosebben a kommunista idokhoz kepest, harom kervenyem van a Rektornal nehany igazolas miatt, de nem valaszol. iMeg valam' A tudasom alapjan nem volt bajom soha. Az eloitelet miatt arra viszont nem vagyok buszke ahol az alapokat szereztem. Igy van ezzel a legtobb ott vegzett...Probalja elfelejteni, de legalabbis tudathasadasos formaban van...

  10. Äìèòðèé74
    #25
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    Kedves Cs. Nagy Kolléga! Én egy vagyok azok közül, aki 1976-ban végezte a LSGMI-t. Igaz, mi is megtapasztaltuk, hogy nem könnyű gyógyító vanalra "átkonvertálódnunk", sőt!! Körülöttünk volt csak bonyodalom,hiszen 1976-ot írtunk. Mégis határozottan azt mondom, hogy ha vannak is előítéletek velünk kint végzettekkel szemben, az letörhető, ha az alapokkal baj van, az "saját" baj. Lehet, hogy én fordítva vagyok bekötve, de én jól érzem magam a bőrömben ÁNTSZ-esként, de én ezt akartam akkor is, amikor kiderült, hogy nem gyógyíthatok. Ráhangoltam magam, ma már nem csinálnám vissza. Persze aki nem így vágott neki, elméletet kell gyártson. Akinek nem inge, ne vegye magára! Mitől lenne lenézett a LSGMI-ben szerzett diploma, hiszen a Szent László Kórházat és az OTH-t is ott végzettek irányítják! A megyék élén és a városokban is több a kint végzett orvos kolléga, mint az itthoniak. Nem is értem, higiénikus egyetemet végezve miért gyógyítani akar? A kérdést én komolyan vettem és a választ is komolyan gondoltam - no és persze fenn is tartom. Én a magam részéről meg vagyok arról győződve, hogy nagyon jó szakmai alapokkal rendelkezünk. Nincs igaza, mert "a legtöbb kint végzettet" ugyan nem ismerem a lekicsinylő véleményükkel, a többség viszont velem ért egyet. Ha nem, majd meggyőz eggem az ellenkezőjéről, vagy itt vagy máshol. Addig is üdvözlet, kedves Kolléga! Nem tud nekem segíeni, hol kell megnézni a Kirillovszkaja 14-t. Istennek sem találom. Üdv Hajdú Vilma Barcsról

  11. OGG
    #26
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    Tisztelt Hajdu Vilma!


    Az en velemenyem tovabbra is az, hogy az LSGMI diploma presztizstelen, meg az Oroszok szemeben is (Toluk tudom). Az Esztek itt panaszkodtak nehany eve, hogy nem akarjak Oket orvosnak elismerni(LSGMI-sek). Presztizstelen, de nem az alapok hianyossaga miatt! A jogszabaly nem enged gyogyitani automatikusan, csak megalazo procedura utan. Senki nem veszi a faradtsagot (a Miniszteriumban), hogy esetleg kulonbozeti utan jarhatova tegyen egy utat a kint vegzettek szamara, ha gyogyitani szeretnenek. (Mindenki maga jarta ki, sokan kiskapukon keresztul.)Azzal se ertek egyet, hogy aki higienikus akart lenni, annak jo a diploma! Akkor nem kell @mas@ orvosi diplomahoz hasonlitani, az egyik higienikus (orvos), a masik orvos. Az egyik a diplomajaval mindent lehet, a masik pedig higienikus . Magyarul a hatosagok degradaltak le a diplomankat (Nem en, vagy a kornyezet.) Ezek utan masok is igy viszonyultak az LSGMI-hez. Az orszagos intezetek kint vegzett vezetoi pedig nem hiszem, hogy buszkek lennenek az LSGMI-re. Az ellenfeleik (ellensegeik) pont a diplomajukat kezdik ki, ha fogast keresnek rajtuk. Orvastam, hallottam nehanyszor. Nem akartam felbosszantani, folytathatjuk, akar a sajat e-mailen is. (drcsnagyzoltan@axelero.hu)


    Tisztelettel: Cs Nagy Zoltan

  12. ÖÃÃÔ
    #27
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    Meg valami! Tudtommal Megyei ANTSZ vezetonek sem engedtek eloszor a kint vegzetteket. Nem gyogyitonak!

  13. KSergV
    #28
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    Ïîäñêàæèòå ïîæàëóéñòà ó êîãî åñòü îïûò (èëè ïîðåêîìåíäóéòå êîãî çíàåòå èç òåõ êòî ýòî óæå ñäåëàë, ÿ ãîòîâ îáðàòèòüñÿ çà ñîâåòîì ñàì) ïî ñëåäóþùåìó âîïðîñó. Êàê ïîäòâåðäèòü äèïëîì ñàí-ãèã â Àìåðèêå ÷òîáû ñòàòü ïðàêòèêóþùèì âðà÷îì?

  14. Âîðîíêîâà
    #29
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    I got a degree from Med-prof. in SP, as well Right now I live in USA. i couldn't find any ways to use my diploma in USA. Please, if anyone was able....?

  15. Nektarina
    #30
    ×èòàòåëü Íåäóã.Ðó
    Ïîäñêàæèòå ïîæàëóéñòà ó êîãî åñòü îïûò (èëè ïîðåêîìåíäóéòå êîãî çíàåòå èç òåõ êòî ýòî óæå ñäåëàë, ÿ ãîòîâ îáðàòèòüñÿ çà ñîâåòîì ñàì) ïî ñëåäóþùåìó âîïðîñó. Êàê ïîäòâåðäèòü äèïëîì ñàí-ãèã â Àìåðèêå ÷òîáû ñòàòü ïðàêòèêóþùèì âðà÷îì?

    Êàêîé ôàêóëüòåò, õîòÿ, åñòü ìíåíèå, ÷òî äèïëîì ñàã-ãèãà íå âõîäèò â ñïèñîê ìåä ó÷åðåæäåíèé, âûïóñêíèêè êîòîðîãî ìîãóò áûòü äîïóùåííû ê ñòåïàì. ß íàø¸ë â ýòîì ñïèñêå òîëüêî Ìåä Óíèâåð èì. Ïàâëîâà.


    Òàê ÷òî ïðàêòèêóþùèì âðà÷îì íèêàê. Õîòÿ â îáëàñòè íàóêè ìîé äèïëîì ñ MD è PhD ïî ìåäèöèíå ïðîøåë íà óðà, î ÷¸ì ñîáñòâåííî ÿ óæå ïèñÀë.

Êëèíèêà ñòîìàòîëîãèè è êîñìåòîëîãèè â Ìîñêâå

Ìåòêè ýòîé òåìû

Âàøè ïðàâà

  • Âû ìîæåòå ñîçäàâàòü íîâûå òåìû
  • Âû ìîæåòå îòâå÷àòü â òåìàõ
  • Âû íå ìîæåòå ïðèêðåïëÿòü âëîæåíèÿ
  • Âû íå ìîæåòå ðåäàêòèðîâàòü ñâîè ñîîáùåíèÿ
  •